یک عدد قحطی‌زده

حقایقِ توأم با توهماتِ یک‌عدد قحطی‌زدۀ مــُرَدَد

تکرار بازی ایران پرتقال به دستور فیفا

سه شنبه, ۵ تیر ۱۳۹۷، ۰۷:۰۱ ب.ظ

بعدا نوشت: ببخشید خواستم ببینم چطوری بازنشر میشه

در قرعه کشیِ دهمِ آذر ماه هزار و سیصد و نود شش، تعیین شد که ایران و پرتقال برای بار دوم در رقابتهای جام جهانی مقابل هم بازی خواهند کرد. (این برای توجیح تیتر مطلبم) 

اما اصلِ مطلب:

تا کی باید برای باخت و حذف‌شدنمان از رقابتها، خودمان را گول بزنیم که خوب باختیم؟ جوانمردانه باختیم؟ مردانه باختیم؟ دلاورانه باختیم؟

این همه سرمایه مملکت خرج این بازی ها و تدارکات و مربی و غیره میشود که بعد از باختمان چه کسی را فریب دهیم؟ این همه خرید آنتن پخش بازی ها از حلقوم چه کسی بیرون کشیده میشود تا به حلقوم فیفا و غیره و ذلک کشیده شود؟ یعنی چی که  تیمِ به اصلاح مردانه و پر دلاور و اصلا برزیل دومِ دنیای فوتبال(یعنی ایران) گل‌زن ندارد؟ آخر مگر میشود ؟ مگر داریم؟ 

الان هنوز معلوم نشده که عصبانی هستم؟ 

مگر میشود یک سردار آزمون در سه  بازی انقدر دست و پا چُلُفتی باشد؟ مگر این همه دست و پا چُلُفتگی در حجم کمی مثل یک انسانی چون آزمون جا میشود؟  مگر در کوچه پس کوچه های خاکیِ ایران، گل کوچک بازی میکردند که الکی به او دلداری میدهید که عیبی ندارد تو بهترین بودی؟ کجایش بهترین بوده است؟ انتظار چه کسی را برآورده کرده است؟ چرا دژاگه و قوچان نژاد چمن این سه بازی را لمس نکردند؟ و یک عالمه چرای دیگر...

بعد هجوم می‌آورید در خیابان و بوق بوق راه می‌اندازید که وه چه زیبا باختیم؟ حماقت تا چه حد؟ البته از ایرانی جماعت غیر از این هم بر نمیآید. وه چه برجامی رو به ثمر نرساندیم. وه چه اف‌اِی‌تی‌اِفی را فلان کردیم... وه چه خوب نمیتوانیم مملکتمان را اداره کنیم. وه چه زیبا عنان دلار از دستمان بیرون رفته است. وه چه بی تدبیرانه مردم کرمانشاه هنوز آواره اند. وه و وه و وه های آبرو بَرِ دیگر. دنیا به ریشمان میخندد. آخر بی خردی تا به چه حد؟ موافقین ۶ ۹۷/۰۴/۰۵

دیدگاه‌ها  (۲۴)

من که ندیدم فوتبال دیشب رو. تماشای لگد زدن این جماعت زیر توپ چه کمکی می کنه به رفع مشکلات زندگی من یکی؟
ملت هم فقط دنبال بهانه می گردن بریزن تو خیابون و سر و صدا راه بندازن و خوش باشن به خیال خودشون؛ حتی اگه ته قضیه شکست تیم مملکتشون باشه!
پاسخ:
من میگم تمام اون آدمایی که برای شادی انتخاب شدن روحانی ریختن بیرون، در صورت پیروزی رییسی هم میریختن بیرون. مهم بیرون ریختن بود براشون. نه نتیجه انتخابات
امان از سردار :)) امان...
پاسخ:
امان امان امان... یاد شجریان افتادم
واقعا چرا ازمون تعویذ نشد؟ چرا قوچی نیومد داخل؟ چرا جهانبخش اون موقع تعویذ شد؟اوووف! اما با بقیه‌ی حرفاتون موافق نیستم متاسفانه، این تیم‌هایی که ما باهاشون بازی کردیم از بچگیشون پا به توپ بودن و با تیم‌های مطرح دنیا بازی کردن، ترسی از رویارویی با تیم‌های بزرگ نداشتن،استرس بازی‌ به اندازه‌ای که ما داشتیم رو نداشتن چون سطح فوتبال توی کشورشون خیلی بالاتر از کشور ماست.
اما در عوضش بچه‌های ما با چی شروع کردن؟ طاری رو مثال بزنم که از زمین خاکی‌های همین بوشهری که حداقل خودم میدونم در چه وضعیه شروع کرده، زمینی که تیرک‌های دروازه‌اش دمپایی بچه‌هاست، بازیش هم با چهارتا پسر هم‌محله‌ای خودش بوده، بقیه‌ی بچه‌ها همین طور، به قول عادل وحید امیری که تا ۴سال پیش دانشجو بود و الان اومده بازی میکنه، بچه‌های ما باید راهی که اونا یه عمره دارن میان رو یه شبه طی کنن ، میگیم خوب بازی کردن چون واقعا خوب بودن، بالاتر از سطح بازی‌های ایران، بالاتر از دربی‌هایی که بیشتر از اینکه بازی کنن پخش زمینن، چندساله ما همچنین بازی‌هایی ندیدیم؟چند ساله خودمون هم امیدی به بازی‌ها نداریم؟ قبل جام جهانی خودمون خودمون رو مسخره میکردیم که وسط دوتا نیمه باید بیان تور رو عوض کنن از بس گل میخوریم اما توی بازی به صعود فکر میکردیم،تا لحظه‌ی اخر امید داشتیم که میریم دور بعد، دیشب کلی گریه کردیم چون صعود نکردیم،که این همه جنگیدن بی نتیجه موند، فکر کنید دیشب پرتغال قهرمان جلوی تیم ما وقت کشی میکرد و بازیکن‌های ما بهشون اعتراض میکردن،بیرانوند توپ رونالدویی رو گرفت که همه میگفتن باید نصف تیم فقط اون رو مهار کنه، فشار روانی حاکم بر بازی فقط اون فکر گل نیست، بازی کردن با بازیکن مطرحی مثل رونالدو،حتی اوردن اسم رونالدوی به اون بزرگی هم برای بچه‌های ما استرس و فشار بود که از پسش بر اومدن، خوب هم بر اومدن،مساوی با پرتغال اما خب تلخی سقوط و شکست واقعا هنوز کاممون رو زهر نگه داشته.
اما اون منابعی که میگید و پول و ... رو قبول دارم، خیلی پول توی فوتبال خرج و هدر میشه هم قبول دارم اما درآمد فوتبال هم کم نیست، فکر کنید باشگاهی مثل پرسپولیس و استقلال چقدر مشتری داشت اما فروخته نمیشه، چرا؟ چون درامدشون هم زیاده وگرنه دولت جایی نمی‌خوابه که اب زیرپاش در بیاد‌، یا حداقل فوتبال طرفدار داره و برای مردم مهمه اما بقیه‌ی هزینه‌ها چی؟ ما اصلا نمیدونیم بقیه‌اش کجا میره که تو فکرش باشیم فقط میشنویم که این برد و اون خورد و اون گم شد و ... ، زیر خزانه‌ی ما کلا سوراخه برادر، به خرج فوتبال منم مثل شما معترضم ولی اگه فکر کردیم از فوتبال بگیرن به ما میدن یا به درد مملکت میزنن اشتباه کردیم، هر چی اضاف بیاد بین اقازاده‌ها و اختلاس‌گر ها و ... و ... خرج میشه یه قرونش هم به ما نمیرسه مثل بقیه‌ی پول های این مملکت که فقط خبرش به ما میرسه.

+خیلی حرف زدم دوبرابر پست ولی خب دیگه:))
پاسخ:
ببین ریاضتی که اونا کشیدن به هیچکس ربط نداره جز خودشون..اینو قبول کنید.مگه طارمی قراره تا ابد بازی کنه که بگیم خوب شصت سال دیگه درست میشه؟ نه. چند سال دیگه پیر میشه و میره. اینطوری فکر کنی تا ابد نباید انتظار داشته باشیم چون همه با تیرک های دمپایی طور شروع میکنن.
آقا میشه کامنت قبلیمو نخونده حذف کنین و اینو در نظر بگیرین و تایید کنین؟


من هدف سرمایه گذاری رو فوتبال رو گفتم نه اون یازده نفر! خب قطعا اونها باید به دنبال برد باشن دیگه!

بله موافق بودم. کاملا. این جشنهای خیابانی حتی برای بردمون مقابل مراکش هم در نظر من مسخره است! تو چند تا پست قبلتر گفته بودم که ترجیح میدم صعود نکنیم. یه علتش همین چیزها بود همین بی خردیهایی که از در و دیوار این مملکت می باره.
من که تو کامنت قبل هم گفتم که موافقم و خوشم اومد که این پست رو نوشتین :)

نمیدونم چرا تو کامنت قبل به جای کلمه ی "نوشتین" نوشتم "نوشتیم!" منظورم همون "نوشتین" بود. (این جمله چقدر مفهوم است؟! :|)
پاسخ:
یعنی اومدم با یه عالمه کامنت از طرف شما مواجه شدم. :)))
اگه اینطوری استدلال کنیم پس فقر مردم جامعه هم به هیچ کس حتی دولت ربط نداره، زندگی خودشونه به بقیه چه؟هان؟ وقتی شما امکاناتت در حد شعب ابی‌طالب بوده چطور میشه با تکنولوژی و امکانات کشور اروپایی مقایسه‌ات کنن؟ همین موقعیت اگه تو بازی با ایران بود شاید طارمی گل می‌زد، نمیشه بگید باید اینکار رو میکرد، من کار ندارم چطوری میخواست بکنه، ولی باید گلش میکرد!
وقتی شما تا امروز تو عمرت تا حالا یه مشت نزدی من میتونم ازت انتظار داشته باشم تو بوکس یا کشتی نفر اول جهان بشی؟
چرا انتظار باید داشته باشیم، وقتی شرایطمون درست شد و وضعیتمون به حدود اون‌ها رسید میتونیم انتظار داشته باشیم که چندتا بزنیم و اگه ببازیم هم کلی داد و بیداد کنیم سرشون‌!
پاسخ:
فرشته. من اگر مشت زن نباشم در هیچ تورنومنتی حضور پیدا نمیکنم. 
وقتی شرکت میکنم که ادعای مشت زنی داشته باشم. وقتی پیروز بشم که آفرین بر من و اگر ببازم که باختم. همین . همینقدر ساده. من دارم با زاویه دید وسیع تری به مسئله نگاه میکنم. برای همین مثالهایی چون برجام آوردم. بله درسته هر شکست آغاز یک پیروزی ست. اما نباید برای اون شکست، افتخار کرد. شکست، اسمش روش هست. شکست
عرضم اینه :ما نباید تا ابد در حال آزمون و خطا باشیم. چه در فوتبال و چه هرچیز دیگه
۰۵ تیر ۹۷ ، ۱۹:۰۵ میرزا مهدی
{گلوی خود را صاف میکند چیزی بگوید، اما نمیگوید}
۰۵ تیر ۹۷ ، ۱۹:۱۰ آقای سر به هوا ...
سریع رفتم سرچ کردم گفتم بازی تکرار قرار بشه یعنی :))
کلا سیستم جوری شد که از دوره های آینده 10 به 1 هم ببازیم ریختیم بیرون :))
پاسخ:
خودمونو گول میزنیم.
ولی خب پدر جان، بچه های ما گناه دارن :(
با این همه بی تدبیری و امکانات کم، واقعا عالی بازی کردن 
تلاششون قابل تحسین بود خداییش. 
اونا جهان اولن و ما جهان سوم با امکانات داغون، اینارو هم در نظر بگیر.
ولی خب این حرفتم قبول دارم  که تا کی باید آزمون و خطا کرد آخه. 
کشور ما کلا به یه رفرش اساسی نیاز داره خداییش
پاسخ:
رفرش؟ 
۰۵ تیر ۹۷ ، ۲۰:۲۱ chefft.blog.ir 💞💕
خداییش خوب بازی کردن ایرانیها هم
ولی با اون قسمت از حرف‌های شما در مورد هزینه ها موافقم، الان والیبال با اونهمه افتخار آفرینی به اندازه فوتبال هزینه نداره
پاسخ:
آهان مرسی...مرسی.. والیبالو خوب اومدین...
چون موافق نیستم ادامه نمیدم:)
ولی ما به شکست افتخار نکردیم برعکس کاممون بخاطرش زهر شد اما به پیشرفت سطح بازی‌هامون،تلاش بچه‌هامون،روحیه‌ی جنگندگیشون و ... افتخار کردیم، حداقل من یکی که افتخار کردم بقیه رو نمیدونم:)
پاسخ:
همین جمله ت کافی که به شکست افتخار نکردی. منم همینو میگم. 
مگه ما موش آزمایشگاهی هستیم که بازنشر رو امتحان می کنید؟ :))
پاسخ:
:Dنه آخه برام سوال شده بود که چطوری میشه؟ شما ببخش....:))
آره دیگه. یجورایی یعنی تازه شدن و بروزرسانی. 
پاسخ:
به روزرسانی رو خوب اومدی.:) واِلا تازه شدن که هر چهار پنج سال یه بار داره اتفاق میفته. 
نه پدر جان  با هر چهار -پنح سال هبچی عوض نمیشع. 
خانه از پای بست مشکل داره :)
از ریشه اوضاع خرابه و اساسی باید درست بشه 
پاسخ:
قبولت دارم... احسنت
۰۶ تیر ۹۷ ، ۰۹:۳۶ کنت مونت کریستو
هیچ باختی قشنگ نیست.فقط از باختها میشه درس گرفت.البته اگه درسی وجود داشته باشه.والسلام!
پاسخ:
درس وجود داره. اما درس گرفتن از شکست، هنر میخواد. یه بزرگی میگه وقتی خوردی زمین و داری بلند میشی، دست خالی بلند نشو. از رو زمین یه چیزی بر دار با خودت بیار بالا. 

مثل ما مثل قوباغه ایه که کم کم آبپز میشه...

از اونم بدتره تازه!! اون میمیره تهش!!

ما نمیمیریم ک...!! فقد تا ته تهمون میسوزه انقده میسوزیم ک...

انقد بعضیا ب وظایفشون عمل نمیکنن ک وقتی یکی یه کوچولو کمتر از بقیه نامردی میکنه میشه آدم خوب!!!! هرچند یه کم زیادی بدبینانه و منفی نگرانه اس(!) ک بگیم هیشکی خوب نی...ولی خوبا انقد کمن ک واسه گردوندن چرخ این مملکت ب راه راست زیادی کمن!!!

من سعی میکنم مثبت نگر باشم...واسه همین زیاد ب سیاست علاقه ندارم و واردشم نمیشم...چون بنظرم چیز مثبتی نیس توش!!

خوشحالی مردمم واسه اینه ک یوخده ستاره هارو چزوندیمشون!! اصن چرا خودمون نباس ستاره داشته باشیم؟؟

پاسخ:
البته ستاره ست که میتونه ستاره رو بچزونه. ستاره داریم . کم رمَقَن. کم سو.

خدا نگهشون داره واسه تون!!!

من ک فوتبالی نیستم زیاد!! :دی

بازیای ایرانم چون ایران بود نگاهیدم... :)

پاسخ:
نگاهیدنتون مستدام... آدرس لطفا... سختَمه. انگار دارم با روح حرف میزنم

مگه نگفتم بهتون؟؟؟؟

قبلا گفتم ک...!!(البته فک کنم :دی )

وب من درحال آماده سازه!!

البته با خودم باس بگم تصمیم ندارم وب بزنم!!

چون خدا نکنه این چرخ و فلک بفهمه من تصمیم ب انجام کاری دارم...یک جوری میچرخه ک خودم و تصمیماتم کلا میریم رو هوا!!

(درگوشی: دارم وب میزنم!! :) )

پاسخ:
همدیگه رو میشناسیم؟
نه...ولی قبلا کامنت گذاشتم...اون موقه هم اصرار داشتین آدرس بذارم و من توضیح دادم ک نمیشه و فک کنم گفتم ک چرا!!
پاسخ:
ok
روزای اول وبتون بود...اولین پستا...
وبلاگای قبلیتون هستن هنوز؟؟
پاسخ:
آدرس دوتای آخری رو میدم. البته بر میگردم مجددا ولی به دلیلی الان نه.
mirzaeesm.blog.ir
mirzaeesm2.blog.ir
face-off.blogfa.com
که این آخری انتقال داده شد و تعدادیشو گذاشتم بمونه که بلاگفا رو داشته باشم. میهن بلاگ هم داشتم که پوکید:)

واو!!!

من حتی یکی هم نداشتم تا حالا!!!

اونوخ شما پوکوندین از نو ساختین اونم چنت چنتا!! ماشالا!!

پاسخ:
باور نمیکنم.... :) 
این ک وب نداشتم تا حالا؟
پاسخ:
آره آره
فک کنم باس روانشناس شم!! :دی
پاسخ:
چقدر خوب!

نگفتین چرا؟؟؟

پاسخ:
ایمیل داری؟ :)

دیدگاهِ شما

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">